Security

Tato mladá klisna se k nám dostala se svým bratrem. Její pravé jméno je Security. Je to dnes již pěkná plnokrevná klisna s postižením zraku, které bohužel postihlo obě oči, naštěstí ne v plném rozsahu. Je osmiletá. Nabírá na váze a je znát její psychický stav, který se stále rychleji blíží úplné pohodě. Jelikož nabízíme i adopci koní, tak se k nám o ni jezdí s láskou starat naše členka Jana Pechlátová a souhru dokazují nejen zde, ale i na Hubertových jízdách.
V současné době má pod sebou hříbě, již ročku, po vynikajícím hřebci Peppy Golden Scooter a jelikož má i ona ten nejlepší původ (Marcham, Sea dune), doufáme, že by se z tohoto spojení a narozené Pocahontas Golden S mohla vyklubat pěkná klisnička. Dnes již oblíbené křížení A1/1 a quaterhorse dává pěkné potomky a tak i nám snad štěstí bude přát a z Pouk vyroste nádherná klisna.
Security se také vrací do své kondice, v roce 2005 se účastnila dvou Hubertů, na jednom pro krátkou trať dojezdu se neůčastnila Halalí a na druhém v Hustířanech bezkonkurenčně vyhrála a to šla 14km po kopytě tam, odjela Huberta, vyhrála Halalí a 14km po kopytě zpět.
Dne 14.10.2006 vyhrála Halalí v Zaloňově a čeká ji ještě Hubert v Hustířanech.
Po odstavu hříběte a specielně namíchaných vitamínů počala nabírat na váze.
Jana Pechlátová si koupila vlastního koníka a tak si Sikinka našla další hodnou osůbku, jež s ní dokáže úplné divy. Janu Vanišovou, jež má mnoho zkušeností od Václava Bořánka a vše uplatňuje zde, při práci se Sikou v kruhové ohradě, či mimo ni.
Počátkem jara 2007 zahájen uklidňovací program a nácvik dokonalejší práce v kruhovce s Janou Vanišovou a koupeno Sikině plné westernové vybavení.
Bohužel v červenci jsme nešťastně – uklouznutím na krajnici – přišli o naší nejmilovanější klisnu Security. Myslím, že nás její kroky povedou celou dobu našeho zbytka života. Ukazovala nám směr, co a jak vylepšit jsme pozorovali právě u ní. A naše srdce? Ta ji jsou plná. Nikdy na ni nezapomeneme. Její zlomenina byla bohužel tak závažná, že nezbylo, než ji nechat uspat… 🙁